Porady architektoniczne

Studio architektoniczne - jak wybrać?

Zamierzasz kupić swoje pierwsze mieszkanie w stanie deweloperskim? A może interesuje Cię zakup mieszkania na rynku wtórnym? W obu tych przypadkach kolejnym krokiem zaraz po zakupie jest jego dopasowanie do swoich potrzeb. Studio architektoniczne to kolejny przystanek na drodze do wymarzonego mieszkania, które będzie nie tylko funkcjonalne ale również komfortowe i porostu bardzo ładne dla oka.

Ale jak wybrać studio projektowania wnętrz? Czym się kierować, aby studio architektoniczne, które wybierzemy rzeczywiście spełniło nasze oczekiwania i nas nie zawiodło. Poniżej kilka ciekawych porad, które powinny pomóc Ci w znalezieniu tego idealnego biura projektowego.

Architekt przez Internet, z prasy a może polecony przez znajomych?

Każda z tych opcji jest w porządku, natomiast warto rozważyć każdą z nich na spokojnie, ponieważ inwestycja w architektów wnętrz nie zdarza się co chwilę - raczej jest to inwestycja na lata. Ponad to jest to niemała inwestycja, która wymaga sporych środków. Jeżeli więc szukasz architekta przez internet, sprawdź w wyszukiwarce Google studio architektoniczne z Twojego miejsca zamieszkania.

[caption id="attachment_21" align="alignnone" width="1024"] Architektka wnętrz w swoim biurze[/caption]Przykładowo jeżeli mieszkasz w stolicy, wpisz do wyszukiwarki: pracownia architektoniczna warszawa. Kiedy uzyskasz listę wyników, przeżyj dokładnie każdą ze stron. Nie zapomnij także zahaczyć o opinie na temat danej firmy - opinie bardzo dużo mówią o doświadczeniu, czasie realizacji oraz jakości biura projektowania wnętrz.

Poszukiwanie biura architektonicznego w prasie to również niezły sposób na znalezienie profesjonalnego architekta wnętrz, szczególnie kiedy sięgniesz po branżowa prasę w której firmy branży architektonicznej nie tylko dzielą się swoimi poradami ale także przedstawiają swoje realizacje, które pokazują jak na dłoni poziom oraz styl, który może ale nie musi pasować Tobie.

Ostatnia droga, o której tu wspomnimy to poszukiwanie biura architektonicznego przez znajomych. Zanim zdecydujemy się na ten krok, pamietajmy, że to, że dane biuro projektowania wnętrz spełniło potrzeby Twoich przyjaciół nie koniecznie będzie idealne dla Ciebie. Każdy ma inny gust i każdy architekt wnętrz warszawa ma inny styl, wobec tego zanim zdecydujesz się zobowiązać do skorzystania z rady znajomych, odwiedź ich w ich własnym domu zobacz czy ten styl, który wypracował architekt tobie odpowiada. Pamiętaj też, że taki kierunek może sprawić, że będziesz podobnie mieszkać.

 3 sprawy o których powinieneś pamiętać decydując się na współpracę z projektantem wnętrz

Niezależnie od drogi, która wybierzesz, pamiętaj, że profesjonalny architekt wnętrz powinien posiadać pewne cechy - jeżeli ich nie ma to odrazu zmień kierunek na inny.

Projektant wnętrz powinien słuchać potrzeb Klienta, dlatego zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy umów się na niezobowiązujące spotkanie, na którym bądź meczy-bułą. Pytaj o wszystko, nawet po kilka razy, upewnij się co do każdego elementu. Zobacz czy projektant wnętrz nie próbuje narzucać Ci swojej wizji lub czy nie jest zbyt skupiony na sobie zamiast na Twoim projekcie. Jeżeli Ci nie odpowiada - uciekaj.

Druga kwestia to elastyczność, która jest niezwykle istotna. Ty jako laik, nie masz obowiązku wiedzieć wszystkiego o tym czym jest projektowanie wnętrz, zmiany lokatorskie czy inne kwestie związane z branżą architektoniczną. Zadbaj więc o to aby umowa która podpiszesz była w miarę elastyczna i dawała Ci możliwość zmiany zdania w pewnych kwestiach - nie chodzi o totalną zmianę koncepcji ale np. Ilośc dokonywanych poprawek na projekcie funkcjonalnym lub wizualizacji 3D.

Ostatnia rzecz o której warto wspomnieć jest terminowość. Studio architektoniczne, które nie ma problemu z terminowością, nie będzie robić problemu z zastrzeżeniami w umówię, które będą nakładać na niego pewne zobowiązania w przypadku nie spełnienia terminu. Oczywiście, umowa powinna być uczciwa dla obu stron, dlatego Ty rownież musisz zobowiązać się do akceptacji w danym czasie, przygotowaniu materiałów, inspiracji do projektowania mieszkania lub innych kwestii tego typu.

Podmiot Autorski - Architekt Wnętrz Warszawa 2022
Skip to content