Porady architektoniczne

Jak zaaranżować pokój dziecięcy z motywem zwierzęcym

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym dziecko spędza dużo czasu, bawi się i uczy. Dlatego ważne jest, aby był on odpowiednio zaaranżowany i było w nim przestrzegane właściwe proporcje między funkcjonalnością a estetyką. Aby stworzyć pokój dziecka, który jest zarówno funkcjonalny, jak i zabawy, warto pomyśleć o motywie zwierzęcym.

Aby stworzyć pokój dziecka z motywem zwierzęcym, najważniejsze jest wybranie odpowiedniej kolorystyki i tekstur. Ciepłe odcienie brązu, zieleni i beżu dodadzą pokoju ciepła i przytulności, a dodanie faktur takich jak plusz i aksamit dodaje dodatkowych wrażeń dotykowych.

Można również dodać elementy dekoracyjne, takie jak zdjęcia zwierząt, plakaty i obrazy, aby wzmocnić motyw zwierzęcy. Ściany można pomalować na kolory odpowiadające motywowi zwierzęcemu lub zastosować naklejki ścienne z motywami zwierząt.

Meble, takie jak łóżko, biurko i szafy, powinny być wykonane z ciemnego drewna, aby nadać im naturalnego i trwałego wyglądu. Można również wybrać meble w kształtach przypominających zwierzaki takie jak łóżko z kształtem lwa lub biurko z nogami w kształcie zwierzęcej łapy.

Oświetlenie jest również ważne w projektowaniu pokoju dziecka. Można wybrać ciekawe lampy  lub wybrać żarówki o ciepłych odcieniach, aby dodać dodatkowego komfortu i ciepła do pokoju.

Zdjęcie przedstawia pokój dzieciecy wykonany przez pracownie architektoniczną 4ma Projekt

Przykładowa aranżacja pokoju dziecięcego wykonanego przez projektantów wnętrz z warszawskiego biura projektowego 4ma Projekt.

Pokój dziecka z motywem zwierzęcym może być również wyposażony w dywan, który będzie dodatkowym elementem dekoracyjnym i będzie wygodny do zabawy. Można również dodać poduszki i narzuty, aby dodać dodatkowych tekstur i kolorów do pokoju.

Dodanie zabawek takich jak pluszaki i gry, będzie również uzupełnieniem motywu w pokoju dziecka. Można również wzmocnić ten moty natury poprzez instalacje ciekawych zasłon w pokoju.

W pokoju dziecka z motywem zwierzęcym ważne jest również, aby zapewnić odpowiednie miejsce do przechowywania zabawek i ubrań. Można wybrać szafy i półki w kształcie zwierząt lub pomalować je na kolory odpowiadające zwierzakom.

Podsumowując, projektowanie pokoju dziecka z motywem zwierzęcym może być świetną zabawą dla całej rodziny. Ważne jest, aby zachować odpowiednie proporcje między funkcjonalnością a estetyką, a także aby zastosować odpowiednie kolory, tekstury i elementy dekoracyjne, aby wzmocnić motyw w pokoju. Tak zaaranżowany pokój dziecka na pewno będzie miejscem pełnym radości i bezpieczeństwa dla dziecka.

Podmiot Autorski - Architekt Wnętrz Warszawa 2022
Skip to content