Porady architektoniczne

10 najnowszych trendów w projektowaniu wnętrz na 2023 rok

Projektowanie wnętrz to dziedzina, która podlega nieustannym zmianom i nowym trendom. 2023 rok nie będzie wyjątkiem, a zatem warto znać najnowsze trendy, które zyskają popularność w projektowaniu wnętrz w ciągu najbliższych miesięcy. W tym artykule przedstawiamy 10 najnowszych trendów w projektowaniu wnętrz na 2023 rok.

Zdjęcie przedstawiające projekt wnętrz mieszkania na 2023 rok

1 Ekologiczne projekty

Trend eko zyskuje coraz większą popularność w projektowaniu wnętrz. Dziś zarówno architekt wnętrz jak i projektant coraz częściej projektuje wnętrza w oparciu o ekologiczne materiały, takie jak drewno, bambus czy kork. Te materiały są przyjazne dla środowiska i jednocześnie eleganckie.

2 Minimalizm

Minimalistyczne podejście do projektowania wnętrz nadal będzie popularne w 2023 roku. Wnętrza, które są proste, funkcjonalne i pozbawione zbędnych elementów, są modne i praktyczne. Projektanci będą stawiać na minimalizm w meblach, dekoracjach i kolorystyce.

3 Kolor niebieski

Kolor niebieski będzie jednym z głównych kolorów w projektowaniu wnętrz na 2023 rok. Ten kolor ma wiele odcieni, od delikatnego baby blue po ciemny granatowy. Może być używany w całych pomieszczeniach lub tylko w akcentach.

4 Przyjazne dla zdrowia wnętrza

Projektowanie wnętrz opartych na zdrowiu to kolejny trend, który będzie się utrzymywał w 2023 roku. Projektanci będą stawiać na naturalne materiały, takie jak bawełna i len, aby uniknąć szkodliwych substancji chemicznych. Ponadto, będą projektować pomieszczenia z myślą o dobrym wpływie na zdrowie, takie jak kącik do jogi czy medytacji.

5 Meble w stylu vintage

Styl vintage będzie modny w 2023 roku, zwłaszcza w meblach. Zdobiące przestrzenie kanapy i fotele z lat 50. i 60. dodają uroku i ciepła do wnętrza.

6 Łączenie stylów

W 2023 roku projektanci będą coraz bardziej łączyć różne style w projektowaniu wnętrz. Na przykład, meble w stylu rustykalnym mogą być łączone z nowoczesnymi dodatkami, takimi jak oświetlenie lub dekoracje.

7 Geometria

Geometria to kolejny trend, który będzie modny w 2023 roku. Wzory geometryczne będą widoczne w tapetach, poduszkach, dywanach i dekoracjach. Prostota wzorów i geometryczne kształty nadadzą pomieszczeniu elegancji i nowoczesności.

8 Kolor czarny

Czarny kolor zyska na popularności w 2023 roku. Będzie używany w meblach, dodatkach i dekoracjach. Czarny kolor dodaje pomieszczeniu elegancji i klasy.

9 Zieleń w projektowaniu wnętrz

Kolor zielony będzie modny w 2023 roku. Projektanci będą stawiać na rośliny i akcenty zielone w pomieszczeniach. Rośliny wprowadzają świeżość i ożywiają przestrzeń.

10 Luksusowe akcenty

W 2023 roku będą modne luksusowe akcenty w projektowaniu wnętrz, takie jak złocone dekoracje, marmurowe elementy, drogie tkaniny i kryształowe dodatki. Te elementy dodają pomieszczeniu wyrafinowania i elegancji.

Podsumowując, 2023 rok przyniesie wiele nowych trendów w projektowaniu wnętrz. Ekologia, minimalizm, geometria, naturalne materiały, a także kolor niebieski i zieleń będą na topie. Modne będą także vintage meble, czarny kolor oraz luksusowe akcenty. Projektowanie wnętrz będzie łączyć różne style, tworząc oryginalne i piękne przestrzenie. Dzięki tym trendom wnętrza będą jeszcze bardziej funkcjonalne, estetyczne i przyjazne dla ludzi.

Podmiot Autorski - Architekt Wnętrz Warszawa 2022
Skip to content