Porady architektoniczne

Kolor Viva Magenta, uznany jako kolor roku 2023 przez instytut Pantone, dziś w naszych wnętrzach.

Przykład koloru viva magenta w warszawskich wnętrzach

Kolejny rok, kolejny kolor, który stawia akcent w świecie projektowania wnętrz! Instytut Pantone ogłosił Viva Magenta jako kolor roku 2023 i wielu z Was pewnie zastanawia się, jak wprowadzić tę energetyczną barwę do swojego domu.

Przedstawiam Wam kilka praktycznych wskazówek!

Funkcjonalność i estetyka

Viva Magenta w kuchni? Czemu nie! Może to być kolorowa kafelkowa ścianka czy kolorowe naczynia i akcesoria kuchenne. Bądź odważny!

Akcenty, a nie dominacja

Zastosuj Viva Magenta jako akcent - może to być poduszka na kanapie, wazon, a nawet obraz na ścianie. Ten intensywny kolor świetnie sprawdzi się jako dodatek, który przyciąga wzrok, ale nie przytłacza.

Połącz z neutralnymi kolorami

Aby nieco stonować energię Viva Magenta, zestaw go z neutralnymi barwami, takimi jak szarości, beże czy biel. To stworzy harmonię i spokój w przestrzeni.

Wnętrze łazienki w mieszkaniu w warszawie, z zastosowaniem koloru viva magenta

Tekstylia i dodatki

Zastanawiasz się, gdzie zastosować ten kolor, ale boisz się zbyt dużego zaangażowania? Wybierz tekstylia - zasłony, obrusy, pościel czy ręczniki. Są łatwe do wymiany, jeśli zdecydujesz się na zmianę.

Pamiętaj o trendach

Pamiętajmy, że kolor roku to przede wszystkim trend, który może się zmienić w kolejnym sezonie. Jeśli nie chcesz inwestować dużych sum w zmianę całego wystroju, postaw na drobne elementy dekoracyjne. Dzięki temu w przyszłym roku łatwiej będzie Ci dostosować się do nowego koloru roku.

Wnętrze sypalni z kolorem viva magenta

Jeśli marzysz o wnętrzach z akcentem Viva Magenta, ale nie wiesz, jak to zrobić, skontaktuj profesjonalistą! Doświadczony architekt wnętrz pomoże opracować cały projekt i dopilnuje, aby wszystko zostało zrealizowane zgodnie z najnowszymi standardami. Wspólnie stworzcie przestrzeń, która będzie nie tylko modna, ale też funkcjonalna i odpowiadająca Twoim oczekiwaniom.

A na koniec mała porada: pamiętaj o tym, że Twoje wnętrza powinny odzwierciedlać Ciebie. Viva Magenta to piękny kolor, ale decyzja o jego zastosowaniu powinna być przemyślana i dostosowana do Twojego stylu. Jeśli potrzebujesz pomocy, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Do zobaczenia w kolejnych postach! ?

 
 
 
 
 
Podmiot Autorski - Architekt Wnętrz Warszawa 2022
Skip to content